Organizuojame ir patys vedame asmeninio tobulėjimo seminarus Lietuvoje!


Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.


Ar mokame būti laimingi?


Ištisus dešimtmečius psichologus domino neigiami žmonių išgyvenimai: pyktis, neapykanta, agresija, depresija, polinkis į savižudybę ir daug mažiau buvo kreipiama dėmesio į tai, kas padeda patirti laimę ir pasitenkinimą gyvenimu.


Psichologas Deividas Majersas (David G.Mayers) išskyrė keturis laimingų žmonių bruožus: savigarbą, optimizmą, ekstraversiškumą, savęs suvokimą ir valdymą. Mokslininkas paneigė kai kurias plačiai paplitusias nuostatas apie laimės priklausomybę nuo amžiaus, lyties, gaunamų pajamų, gyvenamosios vietovės. Jis pastebėjo, kad neįmanoma pateikti laimės formulės: tačiau yra keletas patarimų, padėsiančių patirti visavertę laimę.


1. Suvokite, jog laimės neįmanoma pasiekti.

Pamąstykite, ko jūs trokštate: garbės, sėkmės, begalinės laisvės? Įsivaizduokite, kad spragtelėjus pirštu visa tai staiga gaunate, Ar dabar jūs laimingas? Anaiptol! Tiesa, tam tikrą laiką jausite pakylėjimą, tačiau priprasite prie naujos padėties ir gyvenimas vėl atrodys pilkas. Norint vėl patirti džiaugsmą ir pasitenkinimą reikės kopti aukščiau. Laimės pojūtis atsiranda ne tada, kai galvojama apie laimę, o daugiau džiaugiamasi tuo, kas turima.


2. Įsijauskite į šią akimirką.

Laimė, anot psichologo V.Franklino, pasiekiama ne patiriant didžiulius sėkmės išgyvenimus (kurių, deja, per visą gyvenimą būna tik keletas), o tik mažų sėkmingų aplinkybių dėka, kurios pasitaiko kiekvieną dieną. Dauguma žmonių gyvena nuolat mąstydami apie ateitį, vis tikisi kada nors laimingai gyventi. Iš tikrųjų tokiu būdu jaustis laimingais yra neįmanoma, nes toks žmogus nesugeba įvertinti dabarties momento. Gyventi šia diena reiškia mokėti džiaugtis teigiamais, kasdieniais įvykiais - rytiniu arbatos ar kavos puodeliu, dienos veikla, vakariniu paplepėjimu su artimiausiais ir mylimiausiais žmonėmis.


3. Išmokite kontroliuoti savo laiką.

Mokėjimas planuoti savo laiką padeda siekti laimėjimų ir leidžia pasijusti padėties šeimininku. Laimingų žmonių laikas yra suplanuotas, neužmirštant ir poilsio. Jie, turėdami vieną tikslą, suskirsto jį į mažesnius, tarpinius tikslus ir, žengdami nedideliais žingsneliais į priekį, kiekvieną dieną siekia užsibrėžto tikslo, nepamiršdami pasidžiaugti ir mažais laimėjimais. Kiekvienas pasiektas tarpinis tikslas suteikia pasitenkinimą ir padėties valdytojo pojūtį. Nelaimingi žmonės linkę plaukti pasroviui, jų laikas nesuplanuotas ir nesuderintas. Jie nuolat atideda savo darbus ir yra neproduktyvūs.


4. Mąstykite pozityviai.

Laimingi žmonės yra savimi patenkinti, jų mintys yra persunktos optimizmo. Jie yra atviri, linkę bendrauti. Sunku įsivaizduoti laimingą uždarą asmenybę arba sutikti su teiginiu, kad pesimistai gyvena tikėdamiesi, jog viskas susiklostys kuo puikiausiai. Vertėtų prisiminti teoriją, kad tie, kurie šypsosi, ir jaučiasi laimingesni, todėl tikslinga yra šypsotis.


5. Atskirkite darbą ir laisvalaikį,

tai padės atgauti jėgas. Laisvalaikis yra būtinybė. Jei sunku atsipalaiduoti ramiai sėdint, galima užsiimti aktyvia, neįpareigojančia, bet atpalaiduojančia veikla: pasivaikščioti su šunimi, po parduotuves, tvarkyti savo būstą, sodą. Svarbiausia yra planuoti - laisvalaikis neatsiras iš niekur, tam reikia atidėti kitą veiklą.


6. Daugiau judėkite.

ManEdvardo Poškos fotografijakšta, sportas, fizinis darbas, pasivaikščiojimas, bėgiojimas ir kiti fiziniai užsiėmimai padeda sudeginti streso metu susidariusias kenksmingas medžiagas, sustiprinti organizmą, nervų sistemą, pakelti nuotaiką. Tyrimai parodė, kad aerobikos pratimai mažina depresiją ir pyktį.


7. Skirkite laiko poilsiui.

Laimingi žmonės gyvena aktyvų gyvenimą, tačiau visada atranda laiko poilsiui: pabuvimui su pačiu savimi ir miegui. Šiandien daug žmonių kenčia dėl miego sutrikimų - pastebimas visuotinas miego trūkumas. Žmonės, kurie miega 7-8 valandas per parą, yra linkę į mažesnį prislėgtumą negu tie, kurie miega mažiau (arba daugiau). Sveikiausio miego valandos yra prieš vidurnaktį.


Taigi kiekvienas tikisi sugauti savo laimės paukštę, pasitelkdamas šiuos ir galybę kitų būdų, tačiau ne visiems tai pavyksta padaryti. Tik mylėdamas save žmogus gali sukurti atitinkamą proto nuostatą, leidžiančią suderinti savo mintis ir veiksmus, ieškant laimės...




Pagal “Psychology Today” parengė

Džiuginta Valeckienė

 

Grįžti

Copyright 2009-2024 Gyvenimo Guru

info@gyvenimoguru.lt 

Sprendimas:

TVS projektai - interneto svetainių  kūrimas, turinio valdymo sistemos (tvs),  dizainas, hostingas, reklama