Organizuojame ir patys vedame asmeninio tobulėjimo seminarus Lietuvoje!


Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.


Svarbiausia - ATKAKLUMAS


Algirdas Karalius

Žmonėms dar vis aktuali tema - krizė. Kaip suvaldyti emocijas, stresą, kaip ugdyti atkaklumą, ką daryti šiais laikais, kaip didinti pardavimus? Per pastaruosius metus 10000 žmonių per seminarus klausė būtent apie atkaklumą.

 

Kai sekasi, žmonės galvoja apie talentus, sėkmę, naujas idėjas. Stojus sunkiems laikams padeda vidinė stiprybė. Žiūrint į ilgalaikę sėkmę, tai vienintelis prognozuojamas rodiklis yra žmogaus atkaklumas. Būtent jis padeda ištverti sunkų laikotarpį. Būtent jis užtikrina ilgalaikę sėkmę. Ir dabartinė krizė yra pats geriausias egzaminas mūsų atkaklumui. Jo reikia suvaldyti finansus, išlaikyti šeimą, plėsti verslą.

 

Tyrimai rodo, kad atkaklumas yra įgimta sąvybė - visi gimstame ją turėdami. Vaikas vidutiniškai apie tūkstantį kartų griūva ir stojasi kol pavyksta žengti pirmąjį žingsnį, po kurio neretai jis vėl griūva. Parodykite man nors vieną suaugusį žmogų, kuris gali tūkstantį kartų bandyt, susimauti ir po to tęsti darbą toliau. Atkaklumą - šią įgimtą savybę - laikui bėgant prarandame. Kaip? Tai yra didžiausia paslaptis.

 

Daugelis lietuvių per gerąjį laikotarpį labai susilpnėjo, nes neturėjo problemų ir išlepo nuo gero gyvenimo. Dabar pats laikas prisiminti, kas mums duota iš prigimties.

 

Pasižiūrėkime į savo reakciją, nes ji yra tai, ką mes pasirenkame. Dabar mes depresuojame, ginčijamės, jaučiamės prastai - tai yra ne tos reakcijos, kokių reikėtų. Ir atvirkščiai, jei dabartinės problemos mus skatina ir įkvepia, tai reiškia, kad su reakcija viskas tvarkoje.

 

Taigi, pirmas žingsnis iš krizės - reakcijos įvertinimas. Paklauskite savęs, ar sunkumai jus mobilizuoja, ar esate suirzęs, piktas ir jaučiatės bejėgis. Jei jaučiatės bejėgis, ženkite antrą žingsnį.

 

Antras žingsnis - įvertinus reakciją, paanalizuoti, kodėl ji bloga? Kitaip sakant, prisiimti dėl jos atsakomybę. Galbūt ne viską šioje situacijoje galime keisti, bet prisiimti atsakomybę gali kiekvienas. Neturime jausti kaltės, kad susimovėme, įklimpome į skolas, bet labai svarbu jausti atsakomybę, nes tai yra noras kontroliuoti situaciją. Jei man dabar blogai su pinigais, tai turiu ne kaltinti ar teisintis, o žiūrėti, ką aš galiu pakeisti. Prisiimta atsakomybę - svarbus žingsnis į permainas.

 

Trečias žingsnis - atskirti, ką galiu keisti, o ko negaliu. Reikia susitaikyti su tuo, ko negaliu pakeisti ir koncentruotis į tas sritis, kurias keisti galiu. Nes žmonės nieko nedaro, tik bamba kaip viskas blogai. Verčiau galvoti: „Ar aš šiandien galiu dar bent vieną litą užsidirbt? O rytoj dešimt? O klientui galiu paskambinti? O gal ir antram galiu?". Dėl tokių mažų žingsniukų grįžta ir pasitikėjimas ir situacijos kontrolė.

 

Ketvirtas žingsnis dedamas, kai mes pradedame aktyviai veikti. Veiksmai, kad ir nedideli, yra geriausias antidepresantas. Aš manau, kad krizės metais mes turime mažiau kalbėti. Išvis reikėtų pleistru užsiklijuoti sau bambeklę ir įsidėti elektros elementą į antrą galą, kad pradėtume greičiau dirbti. Toks mano receptas.


Man keista, kai psichologai pataria įsigilinti, žinias klaida siūlo analizuoti skaičius. Aš įsitikinęs, kad dabar reikia daugiau veikti, o mažiau galvoti ir analizuoti.

 


 

Sėkmės mokytojas
ALGIRDAS KARALIUS

 

Grįžti

Copyright 2009-2024 Gyvenimo Guru

info@gyvenimoguru.lt 

Sprendimas:

TVS projektai - interneto svetainių  kūrimas, turinio valdymo sistemos (tvs),  dizainas, hostingas, reklama