Organizuojame ir patys vedame asmeninio tobulėjimo seminarus Lietuvoje!


Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.


Vienatvė prieš vienišumą – ko vengti ir ko siekti


Vienatvė yra tada, kai esate vienas. O vienišas galite būti ir kitų žmonių apsuptyje - jūs galite jaustis vienas, net kai nesate vienišas.


Kai pasaulis sukasi vis greičiau, arba taip tiesiog atrodo, nes draugą galime pasiekti per kelias sekundes elektroniniu paštu ar telefono skambučiu, mes turime iš naujo mokytis, kaip susitvarkyti sus įvairiausiomis kliūtimis. Mes turime dar kartą prisiminti, kaip kontroliuoti savo gyvenimą ir būti tikri, kad galime patys jį kontroliuoti.


Kitaip mes jaučiame, kad mūsų baterijos senka, kad mus supa per daug skirtingų įvykių ir mus pradeda erzinti mažiausios smulkmenos. Kartais atrodo, kad vienas geriausių būdų, kaip išvengti viso to triukšmo - pabūti vienam.


Vis dėlto turėtumėte žinoti, kad vienatvė nėra tas pats, kas vienišumas, nors ir šie terminai dažnai vartojami kartu.


Iš pažiūros atrodo, kad vienatvė ir vienišumas yra panašūs dalykai. Abu jos sieja atskyrimo jausmas. Bet visi panašumai baigiasi, kai pažvelgiame giliau. Vienišumas yra neigiama būsena, kurią apibrėžia jausmas, kad esate izoliuotas nuo aplinkos. Vienišas esate tada, kai jaučiate, kad jums kažko trūksta. Įmanoma, kad vieniši jausitės, net tada, kai būsite tarp žmonių - tai blogiausia vienišumo forma.


Vienatvė yra toks jausmas, kai būnate vienas, bet nesijaučiate vienišas. Tai teigimas atsipalaidavimo ir pabėgimo nuo aplinkinių būdas. Tai puikus atsipalaidavimo būdas, kai jūs pabūnate tik su tuo, kuo norite pabūti - savimi.


Vienatvė gali būti reikalinga tada, kai norite išsiaiškinti savo mintis ir jausmus, pailsėti, pažinti save. Norėdami pažinti save privalote nors šiek tiek pabūti vieni. Taip pat tik vienumoje pastebėsite, koks gražus jus supantis pasaulis, kokia graži gamta.


Vienatvėje galite nusiraminti ir rasti savo vidinę stiprybę. Tai būdas pasimėgauti tyla ir viskuo, ką tyla mums pasako. Vienatvė sugrąžina jėgas ir suteikia galimybę atsinaujinti.


Vienišumas nėra malonus jausmas - tai tarsi bausmė, nepilnavertiškumo pojūtis, atskirties ir atitolimo nuo žmonių jausmas. Vienatvę galite pasirinkti patys, o vienišumą jums primeta kitų elgesys su jumis.


Mums visiems kada nors reikia vienatvės, bet tai priklauso nuo temperamento ir gyvenimo būdo. Bet net jei negalite ištverti be draugų kompanijos, šiek tiek vienatvės ir pabuvimo su savimi reikia kiekvienam. Vienatvė suteikia mums šansą susitvarkyti mintis, padeda sukaupti jėgų naujiems iššūkiams ir padeda prisiminti, kaip patiems valdyti savo gyvenimą.


Vienatvė atnaujina kūną ir sielą. Vienišumas juos išsekina..



 

Alfa.ltTaip pat skaitykite: Įniršio nauda: kaip paleisti buvusią meilę?

 

Grįžti

Copyright 2009-2024 Gyvenimo Guru

info@gyvenimoguru.lt 

Sprendimas:

TVS projektai - interneto svetainių  kūrimas, turinio valdymo sistemos (tvs),  dizainas, hostingas, reklama