Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.
Daug kas nustemba, kad diabetas, po širdies ligų ir vėžio, yra trečioji liga, nuo kurios dažniausiai mirštama. Ši liga nepagydoma, tačiau tyrimų išvados teigia, kad, palaikant kiek įmanoma artimesnį normaliam cukraus kiekį kraujyje, galima ženkliai sumažinti diabeto komplikacijų tikimybę.
Diabetiko organizmas nepajėgia tinkamai paversti maisto energija. Viską lemia organizmo gebėjimas gaminti ir panaudoti hormoną, vadinamą insulinu, kurį gamina kasos beta ląstelės.
Diabetas būna dviejų tipų: pirmojo ir antrojo. I tipo diabetu sergančio žmogaus organizmas gamina labai mažai arba išvis negamina insulino. Šio tipo diabetu suserga jaunesnio amžiaus žmonės ir jis yra daug sunkesnis. II tipo diabetu sergančiojo organizmas gamina pakankamai insulino (kartais net per daug), tačiau jis negali patekti į organizmo ląsteles, kad suskaidytų cukrų ir jį paverstų energija. Be to, ir šio tipo diabetu sergančio žmogaus organizmas sunkiai panaudoja riebalus ir baltymus. II tipo diabetu serga apie 90 % diabetikų - šis ligos tipas dažnesnis.
Tiek I, tiek II tipo diabeto simptomai panašūs: ligoniui trūksta jėgų, kamuoja alkis ir troškulys, krenta svoris, vargina dažnas šlapinimasis, sutrikusi rega, pykinimas, pilvo skausmai ir silpnumas. Nors žinoma, kad diabetas yra paveldimas genetiškai ir perduodamas iš kartos į kartą, mokslininkai neprieina prie bendros išvados, kas sukelia šią ligą, išskyrus tai, kad diabetas atsiranda, sutrikus endokrininės ir imuninės sistemų veiklai.
Tyrimai įrodė, kad imuninė sistema, pradėjusi kovoti pati su savimi - tikriausiai dėl autoimuninio sutrikimo - gali visiškai sunaikinti kasos beta ląsteles ar bent jų dalį. Nuo to priklauso insulino kiekis organizme. Jei žmogaus imuninė sistema pakankamai gerai sergi organizmą, insulino kiekis nekinta.
Nuodugniai tiriant dar nesergančio diabetu žmogaus organizmą, kraujyje įmanoma atrasti žalingų imuninių antikūnų. Jie žmogaus organizme jie gali egzistuoti ilgai, kol pasireikš pirmieji diabeto simptomai. Šis laikotarpis vadinamas ikidiabetine stadija. Panaši stadija, kurios metu gaminasi žalingi antikūnai, būdinga ir kitoms endokrininėms ligoms, pvz., Hashimotos tiroiditui bei Adisono (adrenalinino nepakankamumo) ligai. Tiroiditas kartu su Adisono liga vadinami Šmidto sindromu.
1960 m. dirbau Johnso Hopkinso medicininos mokyklos Medicinos fakultete ir buvau medikų, tiriančių Šmidto sindromą, grupės narys. Tyrimo grupei priklausė žymūs Johnso Hopkinso ligoninės gydytojai: Medicinos skyriaus vadovas ir profesorius dr. A.M. Harvey, Patologijos skyriaus vadovas ir profesorius dr. Ivanas L. Bennettas, Johno Hopkinso ligoninės Oslerio medicinos paslaugų vyriausias rezidentas dr. Charlesas Carpenteris bei kiti. Tyrimų metu nustatėme, kad daugelio pacientų, sergančių Šmidto sindromu, organizmuose rasta antikūnų, veikiančių ne tik antinksčius ir skydliaukę, bet ir insuliną gaminančias kasos beta ląsteles, ir medicinos spaudoje publikavome straipsnį apie antikūnų, antinksčių, skydliaukės ir kasos ryšį.
Esu įsitikinęs, kad noni veikia kasą ir imuninę sistemą. Naujausi tyrimai parodė, kad noni stiprina imuninę sistemą bei ląstelės struktūrą. Galima teigti, kad noni veikia kaip adaptogenas, galintis padėti sergančioms ląstelėms pačioms atsigauti. Noni gali pagerinti diabetiko kasos beta ląstelių veiklą arba padėti ląstelėms pasisavinti gliukozę organizme.
Be to, noni sultys padeda išsiskirti azoto oksidui. Tiek šis, tiek anksčiau minėtas poveikis gali pagerinti kraujo apytaką, koreguoti regos sutrikimus.
Diabetikas, kurio mitybai labai svarbus cukrus, turi žinoti, kad 120 ml noni sulčių vidutiniškai atitinka vieną vaisių. Bendra taisyklė diabetikams - noni sultis reikia pradėti vartoti palaipsniui. Atkreipkite dėmesį į tai, kad TAHITIAN NONI® sultys yra natūralus maistas, todėl jos nė kiek ne daugiau keis cukraus kiekį kraujyje nei kurio kito vaisiaus sultys. Patartina nuolat matuoti cukraus kiekį kraujyje, geriausia rytą (nevalgius), o kitą kartą po pietų (apie 16.00 val.), tuomet galėsite stebėti, kaip jūsų organizmas perdirba cukrų ir kaip reaguoja, kai išgeriate citrininių morindų (noni) sulčių arba suvartojate kito maisto.
Pažymėtina, kad sergantiesiems I tipo diabetu noni sultys neatstos insulino injekcijų, jos tik sumažins insulino poreikį. Diabetikai papildus turėtų vartoti tik prižiūrimi mediko.
Mano tyrimo metu iš 4323 žmonių, vartojusių noni sultis diabeto simptomams mažinti, 3555, arba 84%, noni sultys padėjo.
Vartotas noni sulčių kiekis
Tie 84% diabetikų, kuriems nuo noni sulčių pagerėjo sveikata, per dieną vidutiniškai jų išgerdavo po 120 ml.
Tahitian Noni produktai (el. parduotuvė)
Parenga pagal "Direct Source Publishing" informacinį lankstinuką.
Parengta, remiantis Dr. N. Solomono knygele "TAHITIAN NONI® Juice. How Much, How Often, for What" ("TAHITIAN NONI® sultys. Kiek, kaip dažnai ir kam.")
Dr. Neilas Solomonas yra garsus medicinos, mitybos, nutukimo bei rūkymo sričių tyrinėtojas. Profesoriavo viename prestižiškiausių JAV universitetų - Johno Hopkinso medicinos mokykloje. 18 metų rašė į sveikatos patarimų skiltį leidinyje Los Angeles Times Syndicate. Daugiau nei 200 000 jo straipsnių ir skilčių pasirodė įvairiuose laikraščiuose ir žurnaluose. Daugelyje nacionalinės televizijos ir radijo laidų, tarp jų - Tonight Show, Donahue, Good Morning America, Today Show, Oprah Winfrey Dick Cavet, Dinah Shore, CNN televizijoje, jis komentuodavo medicinos klausimus.
Dr. Solomonas yra populiarių knygų apie sveikatą ir sveikatinimą autorius Jis minimas daugelyje leidinių, tarp jų - "Amerikos mokslininkai ir mokslininkės" (American Men and Women of Science), "Kas yra kas ties mokslo ir technologijų riba" (Who's Who in Frontiers of Science and Technology.1985 m.), "Laimėjimų žmonės" (Men of Achievment) (7-as leidimas), "Amerikos asmenybės" (Personalities of America.1981 m.),"Tarptautiniai intelektualai" (International Who's Who of Intellectuals. 1981 m.).