Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.
Ne vienas žmogus gali prisiminti situaciją, kai pagavęs neregėtą bangą gerų emocijų ir entuziazmo veikti, po kurio laiko viską meta ir grįžta prie to paties. Kažkur buvusi motyvacijos banga nuėjo ir rankos tiesiog pačios nukrinta. Pradėta laikytis dieta buvo pamiršta, įsipareigojimai sau anksti keltis buvo užmiršti jau kitą rytą, o rytinę mankštą, kurią žadėjote daryti, pamiršote visai.
Ar kada paklausėte savęs, kodėl taip atsitinka?
Motyvacija dingsta tada, jeigu jūsų darbo veiksmo pradžioje nebūna trijų pagrindinių veiksnių.
Tikslas. Turėk aiškų tikslą, kad žinotum, kada jį pasiekei ir kiek tau dar iki jo liko. Neturint aiškaus, konkretaus tikslo, niekaip nenueisite ten, kur norite. Nuesite bet kur kitur, tik ne ten. Ar pamenate laikus kai į mokyklą keldamiesi vos ne vos išlipdavote iš lovos, bet kai reikėdavo važiuoti į ekskursiją, atsikeldavote be žadintuvo pilni energijos ir geros nuotaikos. Važiuojant į ekskursiją jūs turėdavote tikslą gerai praleisti laiką, ir tas tikslas būdavo apipintas vaizdu, geromis emocijomis ir jausmais.
Vizija. Kai turi tikslą, tau reikia jį apipavidalinti, susieti su emocijomis, jausmais, gerais išgyvenimais, kad jaustum tai jau dabar, ką jausi jį pasiekęs. Daug kas užsibrėžia tikslą numesti svorio. Nusistato sau standartą - numesti 10kg. Tačiau, jeigu mintyse nemato kaip atrodys numetus tą svorį, kaip jausis, kokios emocijos užklups, tai po kurio laiko tikslas būna pamirštas, nes tai tik skaičius, be emocijų, be vizijos, kaip kas turi atrodyti.
Dėmesys. Jeigu jau turite tikslą ir matote viziją, kaip jis atrodys pasiektas, belieka koncentruotis į jo atlikimą. Dažnai turime tikslų, matome ir vizijas kaip kas turi atrodyti, bet savo dėmesį išnaudojame visur kitur, tik ne tikslui įgyvendinti. Prasėdime prie žaidimų, įvairiausiuose portaluose, bet tik ne prie savo tikslo ir vizijos realizavimo. Didžiausi žmonijos atradimai ir pasiekimai buvo pasiekti dėmesio valdymo dėka. Valdytį dėmesį ir gerinti sugebėjimą koncentruotis į tikslą, padeda: pradėtų darbų užbaigimas, sportas, meditacija, joga, reikalingu metu atsiribojimas nuo pašalinių dalykų, kaip „facebook", „skype". Taip pat koncentraciją gerina poilsio pertraukėlės ir tinkama mityba.
Turėk aiškų tikslą, nuolat jį matyk mintyse, jausk, kad jau esi jį pasiekęs ir sugebėk atsiriboti nuo nereikšmingų dalykų.Tai pagrindiniai principai, kurie tave nuves ten, kur tu nori.
Autorius: Petras Paserpskis
Šaltinis: www.Alfavyras.lt