Organizuojame ir patys vedame asmeninio tobulėjimo seminarus Lietuvoje!


Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.


Paulius Naujokas: Asmenybės tobulėjimas (II)


Paulius Naujokas Skaityti straipsnio Asmenybės tobulėjimas 1 dalį.

 

O dabar, važiuojam toliau...

 

Akimirka, kiek gi laiko tu gali gyvenime užtrukti? Vos vieną sekundę, porą valandų ar kelias dienas? Kokia gi tu išties žavi...

 

Giliai įkvėpiau ir iškvėpiu dabar. Šios akimirkos grožis 7 metai. Apsidairau aplinkui tarsi keliaučiau laiku, tai koks tada norėjau tapti, tapau dabar. Toks koks norėjau būti, esu. Spėju čia idealiausia vieta tarp šių žodžių prisiminti nuvalkiotą posakį - svajok atsargiai - svajonės pildosi, arba galime kartu jį perfrazuoti taip: svajonės pildosi - svajok nutrūkgalviškai. Na gerai, prisipažinsiu tik tau, vien svajoti neužteko. Reikėjo įvairiausių pastangų: vidinių kovų, kartais pasiduoti, dažniau laimėti, mokintis nedaryti klaidų ir mokytis iš jų, priimti sprendimus, aukotis, prisiminti ir pamiršti gyvenimiškas akimirkas. Toks buvo šios svajonės, asmenybės tobulėjimo, kelio finišas!?

 

Skamba gongų garsai lyg pergalės varpai, aplinkui smilkalų dūmai ir kvapai, ar tai jau pabaiga, ar tik pradžia? Turiu rasti atsakymą ir leidžiuosi į kelionę vėlei klausdamas savęs...

 

Ar jau esi pats tobuliausias, ar tobulumo kelyje niekada nebus tikros laimingos pabaigos ir vis priminsi sau, kad turi (nori) būti toks ir toks, kad dar turi išmokti to ir to, kad nori patirti tą ir tą, pamatyti tai ir tai?

 

Dabar jaučiuosi gyvendamas tobulėjimo lenktynėse. Viskas aplinkui įdomu, norisi žinoti apie pasaulį (ir kitus pasaulius), patirti, pajausti ir pamatyti kuo daugiau, todėl kaip dulkių siurblys siurbiu į save informaciją iš knygų, audioknygų, draugų, interneto, serialų, dokumentikos, filmų ir kitų informacijos priemonių. Galbūt po akimirkos, kurios laikas vis dar neapibrėžtas, didžiąją dalį tos gausios informacijos jau būsiu pamiršęs?

 

Protas mąsto, jei turi laisvą minutę pasimėgavimui tyla - nešvaistyk laiko - ką nors išmok. Nenori mokytis, eik sportuok - sveikata numeris 1. Pavargai nuo sporto, susitik su draugais. Atsibodo draugai ir širdis pagaliau prabyla, be minutės tylos, judėti į priekį nebėra kur.

 

Judėjimo greitis aplinkui. Visi nori visko dabar. Mes taip tobulėjam, kad net darbo laikas nebeturi rėmų 24/7 arba tu praeitis. Smegenis ištiko informacinė koma. Jos nebeįsisavina informacijos gausos. Evoliucija nespėja su informacijos ir technologijų raida. Vieną knygą keičia kita (geresnė), vieną filmą keičia kitas (įdomesnis). Ar reikia 100 knygų, ar neužtektų ir vienos kurioje avelė suėdė rožę? Paimu knygą ir skaitau. Skaitau ir mąstau. Skaitau ir dalinuosi. Skaitau ir bendrauju, skaitau ir analizuoju. Kodėl vienuolis pardavė ferarį, bet vietoj to imu kas mėnesį vis kitą atsirandanti naują bestselerį ir ryju jį godžiai - galime prisipažint atvirai, kad skaitėme knygą “dievas keliauja inkognito” ir paklausus apie ką šį knyga - atsakome dažniausiai, visai gera - patiko. Bet knyga ne apie tai - ji apie tave ir mane, bet to nepastebėjome arba jau pamiršome...

 

Dabar mums lengva pasirinkti asmeninio tobulėjimo kelią. Žemėlapių gausu knygyne ir internete. Einame vienu keliu, kai atsibosta paimam kitą, tada trečią, bet iki kapitono Flinto paslėpto lobio nedaeinam, tikėdamiesi, kad kitas kelias bus tikresnis. Gal čia ir yra lobio vertas atsakymas - lobio nėra. Mes norime taip tikėti, kai jo nerandame. Bet jis yra - tereikia tikslaus kelio, minutės tylos, kuprinės ant pečių ir Dievo viduje.

 

Nors kam tas Dievas, būk robotas. Nebūk žmogus. Elkis taip kaip visi. Rimtai būk kaip visi arba būk lyderis - daryk kitaip nei visi. Kodėl taip retai girdime tiesiog būk savimi. Toks koks esi. Toks koks gimiai. Toks koks esi laimingas. Tobulėk netobulume. Atrask pats save.

 

Mintis turi gali. Aš jaučiu vienus jausmus rašydamas, tu kitus skaitydamas. Mes retai suprantame vienas kitą, bet kartais būna akimirkų žavių, kad suprantame. Galbūt dabar tavęs jau laukia kitas straipsnis. Manęs kitas įkvėpimas.

 

Viskas priklausys nuo to, kokiu žvilgsniu norėsi mane arba save pamatyti. Mes abu lyg tekanti upė šiame pasaulyje. Esame skaidrūs kai judam, smirdame kai stovim, tad judėkim. Kaip ir kur judėti pasirink jau pats. Pasirinkimų daug, gyvenime galimybių daug, bet asmenybės tobulėjimo gausos triukšme prisimink tylą, nes tyloje mes kylame aukštyn į juodą žvaigždėtą dangų.

 

P.S. Giliai įkvepiu ir iškvepiu


(Bus daugiau)


Paulius Naujokas
2020-04-07Grįžti

Copyright 2009-2024 Gyvenimo Guru

info@gyvenimoguru.lt 

Sprendimas:

TVS projektai - interneto svetainių  kūrimas, turinio valdymo sistemos (tvs),  dizainas, hostingas, reklama