Organizuojame ir patys vedame asmeninio tobulėjimo seminarus Lietuvoje!


Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.


Kodėl reikia mokytis atsipalaiduoti?


Kodėl reikia mokytis atsipalaiduoti?Gyvename streso amžiuje. Visur bėgte, bėgte, nuo ankstaus ryto iki vėlumos nesibaigia reikalų srautas, darbas veja darbą, ką jau kalbėti apie nuolatinę įtampą ar jaudulį dėl neapibrėžtumo, nežinomybės, neatliktų darbų, nesutvarkytų reikalų ar padidėjusios atsakomybės. Per visus tuos reikalus neberandame laiko atsipalaiduoti. O organizmas nelaukia. Jis vis dažniau ir dažniau primena mums apie tai, kad jam reikia poilsio, balanso, grasindamas netikėtomis ligomis, tačiau mes nebemokame atsipalaiduoti be pagalbinių priemonių - tonizuoklių, kvaišalų ar netgi vaistų.

 

Ką apie atsipalaidavimą sako mokslas?

 

Šiuolaikinis mokslas teigia, kad geras, natūraliais pratimais pasiektas atsipalaidavimas labai teigiamai veikia žmogaus organizmą:

  • stabilizuojasi autonominė nervų sistema, suaktyvėja parasimpatinė nervų sistema, o simpatinės nervų sistemos aktyvumas sumažėja.
  • suretėja širdies pulsas, kvėpavimo ciklas, sumažėja kraujo spaudimas
  • sumažėja raumenų įtampa, padidėja kraujagyslių sistemos produktyvumas, sumažėja sistolinis ir diastolinis kraujo spaudimas, skausmas, normalizuojasi žarnyno funkcijos.
  • padidėja EEG alfa bangos, kurios rodo ramybės ir atsipalaidavimo būseną, pagerėja kvėpavimo efektyvumas, krūtinės plėtimasis, įkvėpiamamo ir iškvepiamo oro kiekis, sumažėja deguonies suvartojimas ir pašalinama mažiau anglies dioksido, sulėtėja kvėpavimo dažnis;
  • padidėja antinksčių žievės, endokrininis ir metabolinis efektyvumas, normalizuojasi skydliaukės hormonų kiekis, sumažėja gliukozės kiekis kraujyje, cholesterolis;
  • sumažėja katecholaminų, padidėja hemoglobino, limfocitų, baltųjų kraujo kūnelių, tiroksinų ir oksitokcinų kiekis.
  • Ilgiau praktikuojant atsipalaidavimo pratimus, menkėja reakcija į stresorius, padidėja ištvermė, energijos lygis, pagerėja miego kokybė ir imuninė sistema


Ką apie apie atsipalaidavimą teigia joga?

Jogai teigia, kad žmogui būtinai reikia teisingai atsipalaiduoti. Vienas iš pagrindinių jogos principų - taisyklingas atsipalaidavimas, o „teisingas" atsipalaidavimas pasiekiamas pratimu, vadinamu „Šavasana". Pavadinimas kilęs iš sanskrito žodžių „šava" (शव, Śava), reiškiančio „numirėlį" ir „asana" (आसन, Āsana) - "pozą" arba „sėdėseną". Šavasana - tai gulėjimas visiškai atpalaidavus kūną ir protą numirusiojo pozoje. Tai puikus atsipalaidavimo būdas nejudant, nuraminus protą, tačiau išliekant visiškai sąmoningu. Jogai sako, kad jei pagulėsite tokioje padėtyje ketvirtį valandos, iš kraujo bus pašalintos visos jame susikaupusios nuodingosios medžiagos." Lonavlos jogos tyrimų institute eksperimentais buvo įrodyta, kad taip atsipalaiduojant galima išgydyti padidėjusį kraujospūdį, nemigą, nervų sutrikimus ir kai kurias depresijos rūšis.

 

Išsamiau apie atsipalaidavimą Šavasana prašom skaityti straipsniuose:
Negyvėlio asana (šavasana) ir Šavasana: natūralus vaistas, kuris visada su tavimi.

 

Atsipalaidavimo treniruočių nauda

 

1939 m. Dr. Edmund Jacobson modifikavo Šavasaną ir sukūrė metodiką, šiuolaikinio mokslo vadinamą „progresyviojo raumenų atpalaidavimo technika", kurią šiandien plačiai naudoja dauguma psichiatrų. Šiame šimtmetyje atsipalaidavimo treniruotės dar labiau paplito ir naudojamos sporte nuo sportinės medicinos iki sporto klubų.

 

Specialistai rekomenduoja mokytis natūralaus atsipalaidavimo dėl svarbių priežasčių.

 

  • Darant atsipalaidavimo pratimus, stabilizuojasi autonominė nervų sistema, suaktyvėja parasimpatinė nervų sistema.
  • Savitvardos įgūdžių mokymas lavina atsparumą stresui, padidėja ištvermė, energijos lygis, pagerėja miego kokybė, sustiprėja imunitetas.
  • Po atsipalaidavimo pratimų treniruočių organizmas greičiau pasiekia ramybės būseną.
  • Sistemingas relaksacijos mokymasis gali padėti susidoroti su kasdienėmis problemomis ir išvengti sunkesnių problemų.


Atsiliepimai po atsipalaidavimo Šavasana sesijos

Jokie moksliniai straipsniai neperteiks įspūdžių taip, kaip juos perteikia gyvi žmonės, pabandę Šavasaną. „Gyvenimo guru" organizuotoje Šavasanos įžanginėje sesijoje Palangoje, paprašėme dalyvių pasidalinti įspūdžiais. Štai ką sako tikro atsipalaidavimo „paragavę" žmonės.

 

Rokas, 27 m.: "Puikus jausmas."

 

Daiva Kavaliauskienė, NT vadybininkė: "Labai patiko balso tembras, veikia labai raminančiai. Super!" "Viskas labai aiškiai išdėstyta, malonūs jausmai." "Kūnas ir protas kaip po gero pietų miego - pailsėjęs."

 

Lukas, gen. direktorius: "Įėjimas į transą... Nirvana... Harmonija... Susiliejimas su gamta ir pačiu savimi. Puikūs pojūčiai. Galima vadinti kaip nori. Tiesiog gera."

 

Vilma Barškienė, komunikacijos specialistė, lektorė: "Nuostabu, nepakartojama. Kosmosas." "Nepakartojama, turi būtinai sudalyvauti!"

 

Gustavas Davidavičius, administratorius: "Liuks! Labai gerai pailsėjau. Išmokau kažko naujo ir labai naudingo."

 

Laima, 22 m.: „Patiko nesudėtingumas, pratimo paprastumas." "Jaučiuosi pailsėjusi. Rekomenduočiau, nes visiems naudinga išmokti atsipalaiduoti. Šioje visuomenėje žmonėms to trūksta labiausiai."

 

Ir dar keturi trumpi atsiliepimai:

  • "Nuostabus potyris"
  • "Tikrai rekomenduočiau. Tai turi patirti patys."
  • "Puikus atsipalaidavimas. Jaučiuosi pailsėjusi ramesnė. Rekomenduočiau, nes žmonės nemoka atsipalaiduoti."
  • "Praktikuoju metus. ... Rekomenduočiau platesnį kursą."


Interviu su seminaro lektoriumi Remigijumi Gineičiu galima pasiskaityti:
Šavasana: natūralus vaistas, kuris visada su tavimi


 


Grįžti

Copyright 2009-2024 Gyvenimo Guru

info@gyvenimoguru.lt 

Sprendimas:

TVS projektai - interneto svetainių  kūrimas, turinio valdymo sistemos (tvs),  dizainas, hostingas, reklama