Organizuojame ir patys vedame asmeninio tobulėjimo seminarus Lietuvoje!


Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.


Andrius Čepkus: Sėkmingo gyvenimo piramidė


Sėkmingas gyvenimas dabar daug kam yra aktuali tema. Yra begalė literatūros, kuria vadovaujantis galima susikurti sėkmingą gyvenimą ir būti laimingu. Problema ta, kad didžioji dalis literatūros kalba apie technikas, kaip geriau valdyti laiką, pinigus, kaip kurti santykius ir kitomis aktualiomis temomis. Tačiau tam, kad teisingai pasinaudotume visomis technikomis, turime suprasti, kokie dėsniai veikia mūsų gyvenimą kelyje į sėkmę. O žinodami juos, galėsime daug efektyviau reaguoti į situacijas ir išnaudoti turimas žinias. Viena aiškiausių ir man priimtiniausių yra Anthony Robbins‘o siūloma gyvenimo meistriškumo piramidė.

 

Gyvenimo meistriškumo piramidė.


Žiūrint į šią piramidę, aiškiai matome, kas yra kieno pagrindas. Savo gyvenime mes turime nuolat tobulėti visose septyniose srityse, jos papildo viena kitą ir tik taip galima pasiekti gyvenimo pilnatvę bei pasiimti iš jo viską, ko norime. Esminis pagrindas yra mūsų fizinis kūnas - apleidę jį, toli nenueisime, o jei ir pasieksime užsibrėžtus tikslus, ilgai jais negalėsime džiaugtis. Mūsų kūnas yra visų mūsų pasiekimų variklis, todėl juo būtina rūpintis. Sekantis sfera yra savęs pažinimas, savo emocijų valdymas, prasmingumo atradimas. Tik pažindami savo vidinį pasaulį, vertybes, valdydami savo emocijas, mes galime kurti prasmingus santykius su aplinkiniais ir nuspręsti, ko norime iš gyvenimo. Dar viena pakopa yra laiko valdymas.

Tai labai svarbu, kai siekiama sėkmės darbe ir kitose veiklos srityse. Laiko valdymas mums padeda suderinti visas sritis tarpusavyje ir susidėlioti prioritetus. Darbas ir karjera yra mūsų finansinės gerovės pagrindas, todėl šiai sričiai irgi turime skirti pakankamą indėlį, tačiau - tai jau net penktoji pakopa!


Daugelis žmonių susiduria su sveikatos, santykių problemomis, staiga nebežino, ko nori iš gyvenimo, ir taip atsitinka tik todėl, kad savo gerovės piramidę jie pradeda statyti ne nuo pirmosios, o nuo penktosios pakopos, visas kitas palikdami ateičiai. Ne kartą yra tekę girdėti žmones sakant: „kai užsidirbsiu daugiau pinigų, galėsiu skirti daugiau dėmesio šeimai". Arba: „kai užsidirbsiu, turėsiu daugiau laisvo laiko ir pradėsiu sportuoti". Tačiau visa paslaptis ir yra ta, kad viskas atvirkščiai. Sportuok, kad būtum sveikas, turėtum energijos daryti tai ką nori. Pažink save, pamilk save, kad galėtum mylėti kitus ir jaustis mylimas. Planuok savo brangų laiką, kad jo užtektų tavo artimiesiems ir visiems tavo tikslams. Išnaudok laiką prasmingiems darbams, o tada finansai ateis savaime. Juk, atrodo, natūralu, kad visą tai pasiekus, vidinė harmonija ir mėgavimasis gyvenimu bus savaime suprantamas dalykas.


Kaip minėjau pradžioje, visos šios piramidės sritys turi būti nuolatos tobulinamos - negalime koncentruotis tik į vieną, pamišdami kitas arba atidėdami jas vėlesniam laikui. Ši piramidė yra žemėlapis, kuriuo vadovaujantis galima susikurti prasmingą gyvenimą. Be to, ši piramidė gali padėti surasti priežastis, jei gyvenimas nesiklosto taip, kaip norite - pažiūrėkite, ar ta sritis, į kurią koncentruojatės ir kur kyla daug problemų, yra pastatyta ant teisingų ir tvirtų pamatų. Prisiimkite pilną atsakomybę už savo gyvenimą ir kurkite jį. Sėkmės!


Andrius Čepkus

www.great.lt
Grįžti

Copyright 2009-2024 Gyvenimo Guru

info@gyvenimoguru.lt 

Sprendimas:

TVS projektai - interneto svetainių  kūrimas, turinio valdymo sistemos (tvs),  dizainas, hostingas, reklama