Organizuojame ir patys vedame asmeninio tobulėjimo seminarus Lietuvoje!


Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.


Praktiniai patarimai padedantys pasirūpinti akimis dirbant prie kompiuterio ar skaitant


Dauguma mūsų kasdien daug laiko skiriame dirbdami ar leisdami laisvalaikį prie kompiuterio. Kompiuteris esti neatsiejama daugelio darbų dalis - mes rengiame įvairius dokumentus, skaitome korespondnciją, susipažįstame su reikalinga informacija.  Dažnas po ilgos ir įtemptos darbo dienos pajunta, kad akys yra pavargusios, įsitempusios, jas skauda, arba tiesiog mato prasčiau, nei dienos pradžioje. Ar galima to išvengti?

 

Žinoma! Paprasčiausiai reikėtų mažiau laiko praleisti prie kompiuterio. Bet ar tai įmanoma, nekeičiant turimo darbo ar studijjų? Vargu. Vadinasi, mums reikia kito būdo. Ir tas kitas būdas yra - sąmoningai rūpintis akimis darbo prie kompiuterio metu.

 

Visų pirma, svarbu suprasti, kaip kompiuteris įtakoja regėjimą. Iš kompiuterio sklindantis šviesos srautas dažnai nuvargina akis. Apsaugai, galima nešioti specialius akinius su stiklais, apsaugančiais nuo žalingo monitoriaus poveikio. Tačiau vien tokie akiniai nepadės, jei nesilaikysime kitų paprastų principų.

 

Dirbant prie kompiuterio, svarbu, kad jo monitorius būtų akių aukštyje. Rašant tekstą, rekomenduojama pakaitomis žiūrėti tai į klaviatūrą, tai į monitorių. Tai leidžia akims atsipalaiduoti, nesusikoncetruojama į vieną tašką ir taip pat treniruojami jų raumenys. Pasistenkite daugiau judinti akis, o ne kaklą. Taip pat reikėtų kuo dažniau mirksėti. Galima laikytis paprastos taisyklės - sumirksėti su kiekvienu tekste randamu ar parašomu tašku.

 

Kompiuteryje matomas tekstas, priešingai nei spausdintas, nėra vientisas. Monitoriuje matomos raidės sudarytos iš mažų taškelių - pikselių. Žiūrėdami mes sąmoningai jų nematome, tačiau kompiuterinį tekstą skaitant akis vargsta labiau, negu skaitant spausdintą variantą.

 

EVELINA RIMKUTĖGrįžti

Copyright 2009-2024 Gyvenimo Guru

info@gyvenimoguru.lt 

Sprendimas:

TVS projektai - interneto svetainių  kūrimas, turinio valdymo sistemos (tvs),  dizainas, hostingas, reklama