Organizuojame ir patys vedame asmeninio tobulėjimo seminarus Lietuvoje!


Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.


Šarūnas Mažuolis: Meilės tėkmės dėsnis


Šarūnas MažuolisAr atsimeni atvejus, kai pagelbėjai, pasitarnavai žmogui, bet tas nė kiek neįtakojo jo pagarbos tau, vertinimo? Ar pastebėjai, kaip kai kuriose šeimose vienas šeimos narys vardan santykių daro viską, bet kitam šios pastangos ir įnašai nė motais? Kodėl vieni žmonės dažniau yra mylimi, o kiti užima mylinčiojo poziciją? Ir kodėl "blogos mergaitės" ir "blogi vyrukai" yra patrauklūs? Į šiuos klausimus galima atsakyti pasitelkus taip vadinamąjį meilės tėkmės dėsnį, kuris, deja, dažniausiai veikia priešingai nei galvojam.

 

Meilė teka pastangų, davimo link. Taip taip... Tie kas įneša į žmonių santykius ką nors šaunaus - tie myli ir tiems rūpi. O kitai pusei davimas praktiškai neturi įtakos.

 

Jei poros meilėje ar draugystėje kažkas "stringa", tai dažniausiai vyksta dėl pažeisto tarpusavio meilės tėkmės balanso. Problemos dažniausiai būna dvi: žmonės nustoja daryti įnašus į santykius, dalintis meile - nustoja duoti, arba nebeleidžia dalintis - nebeima. Pavyzdžiui, poroje vyras pradeda nebesistengti vardan santykių ir šio vyro meilė moteriai ima blėsti. O kai meilė blėsta, vyrui stengtis ir įnešti kažką gražaus juo labiau nebesinori.

 

Kitas pavyzdys yra apie vyrą, kuris tik pradėjo draugauti su moterimi. Jis suorganizavo iškylą į gamtą (padarė įnašą) ir moteris pasisiūlė paimti pledą, pagaminti sumuštinius ir paruošti termosą puikios arbatos (taip pat norėjo įnešti kažką į santykius). Bet vyras pasakė: "ne, nesivargink, aš pats viskuo pasirūpinsiu". Kas atsitiko? Vyras elementariai atsisakė būti mylimas!

Tad jei jums ką nors siūlo, jokiu būdu neatsisakykite ir skatinkite kitus jums duoti. Jei jums siūlo atsigerti nemėgstamo limonado - gerkit, jei pasisiūlė pagelbėti susitvarkyti namuose, kur pagalbos nereikia - priimkit pagalbos pasiūlymą. Jei taip elgsitės ir leisite žmonėms realizuoti jų norą duoti - norą mylėti, jus mėgs ir vertins. Dėl šios priežasties "blogos mergaitės" ir "blogi vyrukai" yra tokie patrauklūs - jie moka priimti paslaugas, patarnavimus, komplimentus.

 

Lygiai taip pat šis dėsnis galioja ir blogam elgesiui. Jei žmogus blogai ar nepagarbiai pasielgia su jumis ir jūs tai toleruojat, šis žmogus jūsų nemėgs vis stipriau. Nemeilė ateina paskui blogą elgesį, tad jei rinksitės ar reaguoti su pozicija, kad tokio elgesio ateityje netoleruosit, ar nurysit kartėlį ir tikėsitės, kad nepagarba iš žmogaus nepasikartos - tai turės priešingas pasekmes: arba žmogaus pagarbą, arba - vis didėjančią nepagarbą ir net pasidygėjimą jumis.

 

Jei norite harmoningų santykių, visa širdimi duokite ir visa širdimi priimkite. Tik tada meilė ir pagarba tekės didžiausia srove.

 

Gero meilės tėkmės dėsnio naudojimo jums,

 

Autorius: Šarūnas Mažuolis

 

 

Grįžti

Copyright 2009-2022 Gyvenimo Guru

info@gyvenimoguru.lt 

Sprendimas:

TVS projektai - interneto svetainių  kūrimas, turinio valdymo sistemos (tvs),  dizainas, hostingas, reklama