Organizuojame ir patys vedame asmeninio tobulėjimo seminarus Lietuvoje!


Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.


Donatas Brikas: Ar esate tikintis?


ArDonatas Brikas Jūs tikintis? Paprastai išgirdę tokį klausimą žmonės jį sieja su religija. Šiais laikais, kai mokslas ištyrė žemę kiaurai ir išilgai, kosmonautai pakilo į kosmosą, bet, deja, nei pragaro, nei rojaus niekas neaptiko, daug kam sunku tikėti tuo, ką pasakojo "močiutės". Bet ar iš tiesų mokslo pažanga mus turėtų versti mažiau viskuo tikėti? Ar ne laimingesni buvom, kai vaikystėje tikėjom Kalėdų seneliu? Man tai buvo smagu:) Aš ir dabar tikiu, ir jis pas mane ateina. Žinoma, laikai, kai mes naiviai galėjome tikėti, jog kažkur danguje sėdi mus kontroliuojantis, kiekvieną žingsnį stebintis, baudžiantis ar apdovanojantis "žilabarzdis senis", jau tikrai praėjo.


Bet ar tikrai tie, kurie šiandien yra dievobaimingi, sakosi, esą labai tikintys, iš tiesų tokie yra? Tai, ką dažniausiai girdžiu iš "tikinčių" žmonių, labiau suprantu, kaip tikėjimo dogmą, labiau kaip neteisingai suprastus dalykus. Tebūnie taip, kaip tikite (Mt 9, 29). Visiškai pritariu šiai minčiai iš Biblijos. Ar imsimės ką nors daryti netikėdami? Man tikėjimas įkvepia optimizmo, skatina veikti ir siekti to, kuo tikiu.


Taigi galima pasidaryti išvadą: Tikėkime.... ir viskas bus OK. Šią situaciją noriu iliustruoti anekdotu, kurį išgirdau dar vaikystėje.

Vienas suvalkietis eina į bažnyčią ir prašo Dievo:
-Dieve, padėk man laimėti aukso puodą.
Taip eina jau ilgiau nei metus. Vieną dieną rojuje Šv. Petras prieina prie Dievo ir sako:
-Dieve, šis suvalkietis jau daugiau nei metus Tavęs prašo padėti.
-Taip, girdžiu - atsako Dievas
-Na tai gal Tu jau jam padėk - nedrąsiai pasiūlo Šv. Petras.
-Žinai, aš jam tikrai padėčiau, bet kaip jam pasakyti, kad jis nusipirktų nors vieną loterijos bilietą?

Taip. Mūsų tikėjimą turi lydėti konkretūs veiksmai. Veiksmai, kurie mus artina prie tikslo, kuriuo mes tikime. Tikėjimas tuo, ko siekiame yra labai svarbus, bet be jį atitinkančių veiksmų jis yra bevertis. Melsdami Dievo sveikatos, bet kiekvieną dieną nuodydami save tabaku, alkoholiu ar panašiais kvaišalais, vargu ar jos gausime? Taip pat ir atvirkščiai - jei sieksime tikslų, kuriais netikime, tai greičiausiai sustosime net nepradėję.

Ir pabaigai noriu pasakyti, kad į klausimą "Ar Jūs tikintis?", drąsiai galite atsakyti TAIP. Henry Ford'as yra pasakęs: "Jeigu manote, kad galite, ar manote, kad negalite, - yra taip kaip manote." Jei Jūs sakote, kad netikite sėkme, tai reiškia, kad Jūs tikite nesėkme, o mūsų tikėjimą paprastai lydi atitinkami veiksmai. Deja būna taip, kad mūsų norai nesutampa su mūsų tikėjimu. Matyt tas suvalkietis iš anekdoto tik norėjo, kad Dievas jam padėtų, bet tikėjo, kad Jis jam nepadės :)

Laimingas gyvenimas prasideda nuo tikėjimo, kad esame verti laimės.

(John Marks Templeton)

 

Autorius: Donatas Brikas

 

 

Grįžti

Copyright 2009-2024 Gyvenimo Guru

info@gyvenimoguru.lt 

Sprendimas:

TVS projektai - interneto svetainių  kūrimas, turinio valdymo sistemos (tvs),  dizainas, hostingas, reklama