Organizuojame ir patys vedame asmeninio tobulėjimo seminarus Lietuvoje!


Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.


Kaip įgyti pasitikėjimo savimi?


Kiekvieną kartą, kai patenkame į naują situaciją, mes daugiau ar mažiau jaučiame nerimo ar baimės kibirkštėlių, o tai yra visiškai normalu. Jeigu nejaustumėm, būtumėm bebaimiai - visai kaip maži vaikai. Mano tėvai dar iki šiol atsimena, kai aš būdamas ketverių vaikščiojau ketvirto aukšto balkono turėklais... Deja, per vaikystę nuo „neliesk to.. neliesk ano..", „būk atsargus" įgyjame ir labai daug nepageidaujamų, nenaudingų baimių. Tyrimai rodo, kad 90% baimių yra nepagrįstos ir jos niekada neišsipildo! Ar bent įsivaizduojate, kiek praleidote savo gyvenime, jeigu šis procentas galioja Jums? Tad ko gi imtis?

 

Seminaro metu paklausiau auditorijos, ar yra tokių, kurie turi auditorijos baimę. Mergina, kuri pakėlė ranką, buvo paprašyta įvertinti, kiek „baimės vienetų" ji jaučia šimto balų skalėje. Atsakymas buvo 80. Tada aš primygtinai paprašiau jos atsistoti prieš auditoriją. Ji priešinosi. Jai tai tikrai nebuvo lengva. Galu gale laikydama mano ranką ji turėjo progą įsitikinti, kad auditorija nėra tokia baugi kaip jai atrodė. Kai jos paprašiau įvertinti kiek „pasitikėjimo savimi vienetų" ji įgavo po šio išgyvenimo, išgirdome tą patį skaičių - 80. Ar teko kada nors bijoti, bet kai atlikote drąsos veiksmą pajusti laimės antplūdį? Ar prisimenate, kai drąsiai prisipažinote kažką negero pridarę ir staiga dingęs nerimas perėjo į laimės virpuliuką krūtinėje? Būtent tada Jūs pajautėte pasitikėjimą savimi.

 

Tiesiausias kelias iš baimės ar nerimo yra drąsa. Drąsa - teisingas, Jūsų nuožiūra, veiksmas. Kitą kartą pajutę nerimą sustokite minutėlei ir paklauskite savęs: „koks teisingiausias būtų veiksmas šioje situacijoje?", tada priimkite tvirtą sprendimą ir atlikite tai, kam pasiryžote. Tad, analogiškai pagal anksčiau minėtą pavyzdį, Jūs gausite tiek „pasitikėjimo savimi vienetų", kiek „baimės vienetų" jautėte.

 

Kartą, naršydamas interneto parduotuvėje, aptikau knygą „Baimės dovana" (angl. „The gift of fear"). Knygos dar neskaičiau, bet pavadinimas kužda, kad baimės skirtos mūsų pačių naudai ir jos turi būti priimamos kaip dovanos. Nerimas ir pasitikėjimas savimi yra visiškai priešingos emocijos. Antraip, kam mums reikėtų kažko baimintis ar nerimauti, jeigu visiškai pasitikėtumėte savimi?

 

Trumpai sakant, baimė ar nerimas yra dovanos, prie kurių pridėję drąsą gauname pasitikėjimą savimi. Pasveikinkite savo baimes, džiaukitės ir naudokitės jomis, jos Jums drąsiai elgiantis ne tik padeda, bet ir suteikia neapsakomą malonumą.
Liudas Vasiliauskas

Paieškų pabaiga!

 

Grįžti

Copyright 2009-2024 Gyvenimo Guru

info@gyvenimoguru.lt 

Sprendimas:

TVS projektai - interneto svetainių  kūrimas, turinio valdymo sistemos (tvs),  dizainas, hostingas, reklama