Organizuojame ir patys vedame asmeninio tobulėjimo seminarus Lietuvoje!


Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.


Interviu su Pauliu Naujoku: Apie gyvenimo pokyčius, mitybą ir širdžiai mielus dalykus!


Sveiki, projekto "Sveika ir gardu", pirmasis kalbintas žmogus - Paulius Naujokas.
Žavi, veikli ir drąsi asmenybė, tad:

1. Jei gali trumpai pristatyk save. Kas tu ir kokia veikla užsiėmi ?

:) Turbūt tai geriausias klausimas pokalbio pradžiai "Kas Tu esi?". Kai tik gimiau, tėvai mane pavadino Pauliumi, vėliau žmonės sakė, kad aš esu Katinas, Lapinas, Meškutis... Kai pats pradėjau ieškoti atsakymo į šį klausimą, supratau, kad esu tik akimirkoje "Viskas" ir "Niekas". Esu nuolat besikeičiantis. Rytais aš veikiu, dienomis gyvenu, vakarais svajoju, naktimis keliauju. Stengiuosi, kad šitame gyvenime mano veikla persipintų su mano hobiais ir pomėgiais bei interesais. Todėl man darbas ir laisvalaikis tampa labai artimi. Kai žmonėms pradedu pasakoti, ką veikiu gyvenime, jie susirūpinę sako, kad visko neįmanoma suspėti, tačiau man atrodo, kad radau būdą kaip neįmanoma, paversti įmanomu :) Tiesiog reikia veikti :) Šiandien mano veikla apima tokias sritis kaip internetinis marketingas, viešo kalbėjimo ir lyderystės klubo plėtra, asmeninio tobulėjimo svetainės "Gyvenimo Guru" palaikymas, žaliavalgiško baro Klaipėdoje "Grin Grin" plėtra ir įvaizdis, nekilnojamojo turto projekto "Klemiškės Namai" plėtra ir pardavimai, mankštų, meditacijų ir paskaitų vedimas, įvairiausių renginių organizavimas, knygos rašymas, 5M vakarėlių be alkoholio organizavimas ir jei reikėtų, dar surasčiau ką šiuo metu veikiu, bet gal ir to pradžiai užteks :) 

2. Kas tokio įvyko tavo gyvenime, kad nusprendei pakeisti savo gyvenimo, bei mitybos įpročius? Juk gyveni šalyje, kurioje beveik visą laiką šalta ir žmonės teigia neįsivaizduojantys savo dienos be sumuštinio su mėsa pusryčiams, karbonado pietums ir dešrelių vakarienei.

Vieno įvykio išskirti negalėčiau, manau tai buvo daugelio įvykių pasekmė. Tačiau gyvenime pradėjau žvelgti plačiau, kai pradėjau dar būdamas 22 metų lankyti Jogos užsiėmimus. Tada matyt ir buvo laikas, kai pradėjau savęs klausti, o kas Aš esu? Suvokimai ateidavo per savistaba. Todėl pirmiausią iš savo gyvenimo pašalinau alkoholį, kuris mėgo suteikti, daug netikrumo :) Vėliau pradėjau ieškoti energingumo šaltinio savyje ir pastebėjau, kad mano mintys ir kūno formos tampa man kur kas patrauklesnės, kai pradėjau mažiau vartoti mėsos ir miltinių patiekalų. Taip žingsnis po žingsnio atėjo ta diena, kai mėsa paliko mano mitybos racioną. Šiandien jau skaičiuoju penktus metus ir jaučiuosi laimingas pasirinkęs tokį kelią, medikai taip pat džiaugiasi mano puikia sveikata :) 

3. Pasidalink, prašau, su mumis, kokius teigiamus ir neigiamus pokyčius pajutai savyje pakeitęs gyvenimo būdą?

Teigiami:
1) Tapau 100 % atsakingas už savo veiksmus ir gyvenimą.
2) Dažniau pajuntu besąlygišką, tikrą gyvenimo džiaugsmą ir meilę gamtai.
3) Atsirado šalia bendraminčių, kurie skatina veikti, keičiant save ir pasaulį teigiama linkme. 

Neigiami:

1) Šiek tiek atsibosta klausytis žmonių, kurie teigia, kad vegetarai irgi miršta, lyg aš to nežinočiau :)
2) Kartais nuo pačio veikimo pamirštų pailsėti :)
3) Už butelius nebegaunu papildomų pajamų :)

4. Kaip kilo idėja įkurt ''Gyvenimo guru'' ir kokią veiklą joje vykdai?

"Gyvenimo Guru" matyt yra man iki šiol vienas iš labiausiai širdžiai mieliausių projektų. Jį kurti sugalvojau dar 2008 m., kai po mokslų sugrįžau gyventi į Klaipėdą. Matyt pirmiausia jaučiau poreikį savyje, suvokti, kas yra asmenybė, kaip ji tobulėja, ir tobulėdama tobulina erdvę aplink save. Todėl "Gyvenimo Guru" buvo ir yra, tarsi vedlys iš tamsos į šviesą, besistengiantis suteikti žmogui reikiamų žinių, motyvacijos, padrąsinimo. Kaip aš dažnai mėgstu sakyti, esu "Gyvenimo Guru" rankos ir kojos, akys ir širdis :) Atlieku jame visus įmanomus darbus, kartais net dirbdamas naktimis. Tačiau ateina visada rytas, kai sulaukiu padėkos už savo pastangas, ir suprantu, kad kiekviena minutė praleista prie "Gyvenimo Guru" projekto yra to verta. 

5. Kas paskatino ''Grin Grin'' gimimą? Ir gal gali šiek tiek plačiau papasakoti, kas yra "Grin Grin'' ir kuom jis skiriasi nuo kitų eko parduotuvių?

Vis dažniau pradėjau pastebėti, kad sėkmingo ir laimingo gyvenimo pagrindas yra ne vien tik asmenybė, tačiau ir tai, kuo maitinasi ši asmenybė. Kadangi Klaipėdoje niekur negalėjau surasti vietos, kurioje būtų RAW sumuštiniai, sriubos ir skanėstai. Tai nusprendžiau eiti lengviausiu keliu. Paimti ir tai sukurti :) "Grin Grin" tai baras ir krautuvėlė, kurie yra pritaikyti žaliavalgiams, veganams, vegetarams ir žmonės, kurie valgo viską :) Grin Grin išskirtinumas, tai puikiai, pagal mitybos taisykles suderinti virtuvės patiekalai, kuriuos papildo platus Grin Grin parduotuvės asortimentas, taip pat visada mūsų Grin Grin'e Jus busite pavaišinti vienais ar kitais produktais, o kolektyvas kuria atmosfera nuo pirmų akimirkų ne kaip pardavėjo ir kliento, o kaip draugo su draugu, kuris visada patars, paaiškins, rekomenduos. Šiai dienai, tokio pobūdžio kavinė ir parduotuvė Klaipėdoje yra vienintelė, todėl joje verta apsilankyti.

6. Gal galėtum duot tris patarimus, kaip žmonėms pagerint savo sveikatą ir gyvenimo būdą?

  1. Pradėti diena su puikia nuotaika. Žiūrėti į veidrodį ir juoktis ir savęs ir džiaugtis savimi. Juokas labai gerai atpalaiduoja ir suteikia dienai puikų akcentą.
  2. Mankšta arba aktyvus laisvalaikis, kurio metu Jus pažadinate visą savo kūną.
  3. Poilsio ir atsipalaidavimo akimirkos. Gyvenimas yra ir trumpas ir ilgas tuo pačiu, todėl raskite laiko pasimėgauti, pasvajoti, paplanuoti, ir tiesiog nusišypsoti.

7. Įvardink, prašau, 5 žalingiausius produktus mūsų sveikatai.

  1. Produktų grupė, nuo kurios žmogui auga viršsvoris (greitas, kaloringas, sunkiai virškinamas maistas, kuriame maistinių medžiagų beveik nėra).
  2. Aliejuje kepti produktai
  3. Alkoholis/Nikotinas/Narkotinės medžiagos - manau tai žino visi nuo mažens, tik nežino kodėl dauguma vartoja iki šiol, lyg tai būtų vitaminai nr.1 :)
  4. Sintetiniai antibiotikai - net nekomentuosiu :)
  5. Nesąmoningas ir netaisyklingas maisto produktų maišymas valgio metu tarpusavyje.

8. O kokie būtų patys naudingiausi mums maisto produktai?

Tie kurie suteiktų mums daugiausia maistinių medžiagų, vitaminų. Toks maistas, kuris leidžia jaustis lengvai, energingai. Toks maistas kurį suvalgius, norisi džiaugtis, kad gyveni. Geriausia tokį maistą atrasti eksperimentuojant ir stebint savo organizmo reakcijas į jį. Kai leidžiame jam išbandyti įvairiausių mitybos būdų, jis, su jūsų pagalba, išsirenka jam labiausiai tinkanti.

9. Ko palinkėtum visiems kas dabar skaito šį interviu?

Visada sakau, kad svarbiausia stebuklus įžvelgti paprastuose dalykuose, matyt tas galioje ir mityboje, tai kas šviežia, natūralų, sveika ir gardu, ir turėtų būti tai, ką Jus dedate į savo kūną kaip statybinę medžiagą būtina Jūsų gyvavimui, Jūsų egzistencijai, ir Jūsų pajautimui, o kas gi aš esu? :) Sėkmės, Šypsokitės ir Būkite laimingi, su meile ir žaluma Paulius Naujokas :)

 

Šaltinis: "Sveika ir gardu" facebook puslapis (2013-06-25)

Žurnalistė: Indrė Sakalauskaitė

 

Grįžti

Copyright 2009-2024 Gyvenimo Guru

info@gyvenimoguru.lt 

Sprendimas:

TVS projektai - interneto svetainių  kūrimas, turinio valdymo sistemos (tvs),  dizainas, hostingas, reklama