Organizuojame ir patys vedame asmeninio tobulėjimo seminarus Lietuvoje!


Mūsų tikslas: laimingi ir besišypsantys Jūsų veidai.


Žmogus, ieškantis stebuklų paprastuose dalykuose


Kiekvienas ieškome kelių į laimingą gyvenimą, veiklos, kuria užsiimdami galėtume realizuoti save ir jausti vidinį džiaugsmą. Organizacija „Gyvenimo guru", įsikūrusi prieš metus, kartu su jos steigėju Pauliumi Naujoku priešaky, ir siekia nuspalvinti gyvenimą pozityvesnėmis spalvomis.

 

Jei nori keisti pasaulį - keiskis pats

P. Naujokas yra baigęs telekomunikacijų inžineriją Vilniaus Gedimino technikos universitete. Vaikinas suprato, kad tokia specialybė jam neteikia džiaugsmo ir šioje sferoje savęs negalėsiąs realizuoti, nutraukė magistrantūros studijas. Jis šmaikštauja, kad diplomas, tik spalvoto popieriaus lapas, kurį galima įrėminti ir pakabinti ant sienos.

 

Pagrindinis gyvenimo moto, kuriuo Paulius vadovaujasi gyvenime, yra frazė iš L. Franko Baumo pasakos „Ozo šalies burtininkas": „Stebuklai slypi paprastuose dalykuose". Jis teigia, kad kaip tik juos ir stengiasi pamatyti bei atskleisti kitiems.

 

Vaikinas, keliaudamas gyvenimiško patyrimo bei asmenybės tobulėjimo keliu, iš esmės labai pakeitė ir savo gyvenimo būdą: tapo vegetaru, nebevartoja alkoholio, pradėjo aktyviai sportuoti. Be to, jis teigia, kad atsirado bendrumo jausmas su žmogumi ir gamta, suvokimas, jog niekas vienam žmogui šiame pasaulyje nepriklauso. Tai supratęs jis nuslopino savo paties savanaudiškumo jausmą ir pradėjo stengtis padėti kitiems pajausti gyvenimo malonumą.

 

„Gyvenimo guru" įkūrėjas įvardija ir vieną iš pagrindinių pirmųjų savo mokytojų - Liudą Vasiliauską, kuris jam buvo pavyzdys, siekiant įgyvendinti savo asmenybės pokyčius.

 

„Jeigu nori keisti pasaulį, pirmiausia reikia pasikeisti pačiam", - pripažįsta vaikinas ir priduria, kad nereikia stengtis pakeisti kitų, nes permainos ateina savaime kiekvienam jam paskirtu laiku ir jam skirtoje vietoje: tačiau reikia judėti į priekį, o ne stovėti sustabarėjusiam.

 

Knyga ne tik draugė, bet ir vertybių puoselėtoja

„Žinias, kuriomis remiuosi savo veikloje, randu knygų pasaulyje ir gyvenimiškoje patirtyje", - teigia „Gyvenimo guru" sumanytojas. Jis prisimena, kaip tėtis vaikystėje jam sakydavo, kad būtina skaityti, norint įgyti išminties. Vaikinas sako, tuomet dar nesupratęs šios minties svarbos, ir manęs, kad patirtis ateina tik laikui bėgant, o knygos čia niekuo dėtos. Tačiau dabar jis suvokė tikrąją tėčio žodžių prasmę ir teigia, jog, sujungus knygą kartu su gyvenimo patirtimi, o literatūrines žinias pritaikius gyvenime, galima pasiekti puikių rezultatų.


„Gyvenimo guru" įkūrimą paskatino noras tobulėti

„Ankstyvasis meilės idealo praradimas daugiau nei prieš tris metus paskatino mane pažvelgti į pasaulį plačiau", - paslaptingai šypsosi „Gyvenimo guru" įkūrėjas P. Naujokas. Tuo metu geriausia draugė naktimis jam buvo knyga: „Išmintinga, tyli, nepavydi", - juokiasi Paulius.

„Nesiimu nieko daryti, kuo netikėčiau. Tai ir lemia mano sėkmę gyvenime. Priimtuose sprendimuose negali būti jokių abejonių", - savo principus atskleidžia vaikinas.

 

Pirmuosius saviugdos žingsnius Paulius žengė Vilniuje ir tik grįžęs gyventi į Klaipėdą pajuto, kad šiame mieste panašios ideologijos judėjimas yra apleistas. Vaikinas norėjo sukurti svetainę, kurioje Vakarų Lietuvos gyventojai galėtų lengvai surastų įdomią informaciją, vertingus seminarus bei informaciją apie veiklą, padedančią jų gyvensenai. Taigi kartu su kolega Gediminu Jasu jis ryžosi įgyvendinti savo pirmines idėjas ir taip prieš metus laiko gimė „Gyvenimo guru".

 

„Pirmiausiai ieškojome kūrybingų žmonių, kurie norėtų dirbti drauge. Ir jei iš pradžių reikėdavo ilgai aiškinti, kas mes tokie, šiandien susilaukiame skambučių su pasiūlymais bendradarbiauti ir kurti įdomius projektus. Tai vienas iš pagrindinių mano gyvenime naudojamų principų: apsupk save sėkmingais žmonėmis, ir pats tapsi sėkmingas", - apie pirmuosius „Gyvenimo guru" įkūrimo žingsnius pasakoja P. Naujokas .


Veikla stebina bei džiugina aplinkinius

„Nemokami apkabinimai" - viena iš Pauliaus įgyvendintų idėjų, kuri yra perimta iš australo Juan Mann. Tai akcija, kurios metu grupė žmonių vaikšto gatvėmis ir „nemokamai" dalija savo apkabinimus kiekvienam sutiktam praeiviui, tuo praskaidrindami jo nuotaiką. Tokia akcija jau vyko du kartus - pernai ir šiemet gegužės mėnesį. Vadovas atvirauja, kad tai suteikia nuostabų jausmą, kuomet žmogui gali sukelti šypseną, suteikti jam džiaugsmo ir pajausti tą žmogiškąjį artumą, šilumą...

 

 

„Akcijai pasibaigus, einant gatve, vis tiek norisi apkabinti žmones, nes jie atrodo tokie artimi", - įspūdžiais dalijosi organizatorius. Pauliaus teigimu, žmonių reakcija į šiuos apkabinimus labai įvairi: buvo tokių, kurie norėję pasprukti nuo apkabinimų, kiti patys pribėgę puola į glėbį, tačiau dauguma žmonių lieka su šypsena veide.

 

Viešo kalbėjimo klubas „Šnekučiai" - taip pat viena iš P. Naujoko įgyvendintų idėjų, padedanti žmonėms lavinti savo viešo kalbėjimo įgūdžius. Mintis įkurti viešo kalbėjimo klubą vaikinui Vilniuje, kur vyko panašūs, tačiau gana brangiai kainuojantys, užsiėmimai. Viskas prasidėjo nuo „repeticijų" namie prieš vaizdo kamerą ir draugus, paskui erdvė išsiplėtė ir šiuo metu visi norintys nugalėti savo viešo kalbėjimo baimes renkasi Atvirų erdvių jaunimo centre. Paulius pabrėžia, kad šie užsiėmimai yra nemokami. „Džiugu matyti, kaip keičiasi žmogus: rodos, pirmą kartą, jis sukaupęs visą drąsą, mikčiodamas ir užsikirsdamas lemeno žodžių junginius, o dabar jis geba drąsiai reikšti savo mintis", - žavisi dalyviais vaikinas. Kalbėjimo temos, vadovo teigimu, labai įvairios: nuo pamokymų ir naudingų patarimų iki nelogiškai juokingų ir šmaikščių...

 

Jaunas vaikinas, be to, dėsto paskaitas jaunimui apie asmenybės tobulėjimą, sveiką gyvenseną, drąsą, gyvenimo tikslus organizacijoje „Kitas variantas". Seminarai dažniausiai vyksta mokymosi įstaigose. P. Naujokas taip pat yra minėtosios organizacijos Klaipėdoje lektorių ruošimo vadovas. Jo teigimu, tai - savanoriška veikla, kurios imtis skatina geranoriški tikslai. „Tai ne tik galimybė praleisti laiką su įdomiais, pozityviai nusiteikusiais bendraminčiais, bet ir proga augti pačiam kaip asmenybei, įgyti daug gyvenimiškos patirties ir draugų", - atvirauja vadovas.

 

Vaikinas taip pat veda dinamines meditacijas, kurios vyksta savaitgaliais Klaipėdos "Gyvenimo Guru" saėje. Anot organizatoriaus, užsiėmimai skirti gyvenimo jėgų atgavimui, dvasinės pusiausvyros palaikymui ir vidinių barjerų griovimui.


Sėkminga dienos pradžia - šypsena

Vaikinas atvirauja, kad jo darbotvarkė gana griežta ir kartais šiek tiek pritrūksta laiko sau pačiam. Ypač, kai atsiranda naujų galimybių, jis suvokia, kad nors ir norėtų, tačiau jau nebeužtenka laiko viskam ir tenka rinktis tai, kas yra svarbiausia. „Kiekvieną laisvą minutę stengiuosi išnaudoti, nes nežinau, kas įvyks rytoj. Tiesiog džiaugiuosi dabartimi!" - apie savo dienos tvarkaraštį pasakoja Paulius.

 

Pirmas dalykas, kurį jis pataria padaryti kiekvieną rytą, norint šauniai pradėti dieną - nusišypsoti sau veidrodyje ir džiaugsmingai pasakyti „labas". Nuo tokių stebuklų lai prasideda ir jūsų diena!

 Ieva Šilinskaitė

2010-06-22

www.geroszinios.lt

 

Grįžti

Copyright 2009-2024 Gyvenimo Guru

info@gyvenimoguru.lt 

Sprendimas:

TVS projektai - interneto svetainių  kūrimas, turinio valdymo sistemos (tvs),  dizainas, hostingas, reklama